SIERRA-313 Recce Boonie

0

sierra313-recce-boonie-02Sierra-313 Recce Boonie – niby zwykły, bardzo prosty kapelusz polowy z krótkim rondem, ale wyróżnia go fakt, że dostępny jest w… 35 wariantach kolorystycznych. No i jest „Hergestellt in Deutschland”. A Equipped.pl otrzymał nawet kapelusz w kamuflażu, którego nie ma w ofercie.

sierra313-recce-boonie-05Sierra-313 to niemiecki sklep sprzedający wyposażenie taktyczne różnych firm, ale ostatnio wprowadził do oferty kilka własnych produktów, takich właśnie jak kapelusz Sierra-313 Recce Boonie, dostępny w dwóch wersjach, różniących się regulacją obwodu (lub jej brakiem).

Ogólna forma kapelusza to klasyczny brytyjski „bush hat” czyli kapelusz dżunglowy z wąskim rondem o szerokości zaledwie 45 mm, co jednak wystarcza, aby zapewnić osłonę przed słońcem albo kapiącym deszczem – chyba, że ktoś ma wyjątkowo duży nos. Wąskie rondo nie będzie też ograniczać pola widzenia.

sierra313-recce-boonie-04„Główka” kapelusza (ta część, w której siedzi głowa) ma wysokość około 80 mm, a dookoła niej przyszyto taśmę do mocowania elementów maskujących. Taśma podzielona jest na sekcje o szerokości około 40 mm. Po prawej i lewej stronie Recce Boonie umieszczono po parze siatkowych otworów wentylacyjnych z lekkiego stopu. Wersja kapelusza z regulacją rozmiaru ma poprowadzoną przez boki „główki” taśmę z zaciskiem, dzięki której możliwe jest dopasowywanie kapelusza do rozmiaru głowy.

sierra313-recce-boonie-09Wewnątrz kapelusza znajduje się płaska kieszeń na mapę, dokumenty lub inny drobny przedmiot. Kieszeń ta została wykonana z materiału w kolorze jasnoczerwonym i może równocześnie służyć jako panel identyfikacyjny lub sygnał ratunkowy.

Z tyłu Recce Boonie umieszczono niewielki fragment taśmy Velcro służący do mocowania identyfikatorów IFF lub kocich oczu do nawigacji w nocy.

sierra313-recce-boonie-11Tak jak zaznaczone zostało na wstępie, Sierra-313 oferuje kapelusze Recce Boonie w imponującej gamie kolorystycznej – 35 wariantów kolorów i wzorów maskujących, między innymi: Flecktarn (wszystkie warianty), Crye Precision Multicam, Multicam Tropic, Multicam Arid, Kryptek Mandrake, Kryptek Highlander, Kryptek Typhoon, MARPAT Woodland i Desert, PenCott Badlands, PenCott GreenZone, PenCott Sandstorm, PenCott Snowdrift i innych. Kompletna lista kolorów dostępna jest na stronie Sierra-313. My dodatkowo otrzymaliśmy jeden jedyny kapelusz Recce Boonie wyprodukowany w starym polskim kamuflażu Puma 🙂

Na stronie sklepu znajdują się też dość niestandardowe warianty kapeluszy – lodenowy (filc wełniany), aramidowy oraz szary kapelusz dla niemieckich strzelców górski Gebirgsjaeger (z szartoką!).

Recce Boonie produkowany jest w czterech rozmiarach: S (55-56 cm), M (57-58), L (59-60) i XL (61-62), natomiast wariant z regulacją obwodu oferowany jest dwóch rozmiarach: 1 (obwód głowy 54-58 cm) i 2 (obwód 59-62 cm).

###

Mr. S. (ten drugi): Prosty, dobrze wykonany kapelusz polowy z dobrych materiałów. Jedynym minusem jest brak tasiemki, za pomocą której można by przyczepić kapelusz do munduru, aby przypadkiem nie zgubić go w terenie. Boczne wywietrzniki można by też zastąpić fragmentem siatki, co poprawiłoby wentylację.

Mr. S. (ten pierwszy): Świetny kapelutek, miękki, z dobrze dobraną wielkością ronda, przy okazji bardzo wygodny. Brak tasiemki mi specjalnie nie przeszkadzał (i tak prawie ich nie używam), ale zauważalną wadą jest nie najlepsza wentylacja. W upalne dni cztery oczka, w połączeniu z dość grubym materiałem, powodują, że głowa dość szybko się poci. Mimo wszystko – świetny kapelutek, jeden z moich ulubionych.

Thanks to Jan from Sierra-313 for supplying us the Recce Boonies!