RED IS BAD™ Symbo Czapka z daszkiem

2

Powszechnie znana marka RED IS BAD™ rozszerza swoją ofertę również o odzież i sprzęt taktyczny – na początek trafiły do nas taktyczne czapki baseballówki z wszędobylskimi rzepami wyprodukowane w 100% w Polsce. Przyjrzyjmy się, czym się wyróżniają z tłumu ubertaktycznych czapek z daszkiem.

redisbad-symbo-czapka-01Trafiły do nas dwie różne czapki, które na pierwszy rzut oka nie wyglądają jakoś wybitnie (choć wyróżnia je ilość rzepów, o czym dalej), ale po chwili zauważa się bardzo dokładne wykonanie i wysoką jakość użytych materiałów. Warto zaznaczyć, że wszystkie czapki, podobnie jak inne ubrania oraz gadżety oferowane przez RED IS BAD produkowane są w 100% w Polsce, na miejscu jest też weryfikowana jakość produkcji. I faktycznie, widać że czapki są lepiej uszyte niż większość taktycznych czapek produkowanych przez „znane marki” z taktycznego półświatka.

MATERIAŁ
redisbad-symbo-czapka-07Czapki oferowane są w trzech wariantach: o pełnej konstrukcji z tkaniny bawełnianej z domieszką elastanu o splocie twill, o pełnej konstrukcji z tkaniny bawełnianej o splocie rip-stop oraz o konstrukcji łączonej, gdzie przednie panele wykonane są z bawełny rip-stop a tył z poliestrowej siatki dla polepszenia wentylacji w warunkach letnich. W naszych rękach znalazł się egzemplarz z siatką (kolor zielony) oraz z twillu (w kolorze piaskowym)

Spodnia część daszka wykonana została z czarnego materiału zbliżonego strukturą do welurowego rzepa, przez co może służyć do zabezpieczenia niewielkich latarek mocowanych na rzep.

redisbad-symbo-czapka-09

KONSTRUKCJA
redisbad-symbo-czapka-11Czapki zbudowane są wedle najpopularniejszego wzoru – usztywniony daszek, 6-panelowa konstrukcja oraz zapięcie regulacyjne z tyłu. W każdym panelu  znajduje się obszyty otworek wentylacyjny, natomiast od spodu połączone są wąskimi taśmami, kryjącymi szwy

Od wewnętrznej strony, po całym obwodzie czapki, wszyto miękką taśmę, która służy jako potnik – pot nie wylewa się na czoło i uszy.

Czapka, w celu usprawnienia współpracy z ochronnikami słuchu na pałąkach, została pozbawiona typowego „guziczka”. W jego miejsce naszyto fragment taśmy rzep, służący do mocowania naszywek. Czapki RED IS BAD mają wyjątkowo dużo rzepów na naszywki (zazwyczaj były to trzy rzepy: przód, góra i zapięcie) – tutaj mamy jeszcze jeden fragment z tyłu, nad zapięciem regulacyjnym – o dość sporych rozmiarach, bo 100×50 mm. Na największym rzepie na przedzie czapki, o rozmiarach 100×50 mm,  znajduje się dyskretny haft z napisem RED IS BAD SYMBO.

redisbad-symbo-czapka-08
Czapki dostępne są obecnie w trzech kolorach: czarnym, zielonym oraz Coyote. Regulacja  pozwala je dopasować do wielkości niemal każdej głowy, dla cierpiących na wodogłowie zapasu może nie starczyć.

###

redisbad-symbo-czapka-14Mr. S. (ten drugi): Krótko i na temat. Trafiła do mnie czapka taktyczna RED IS BAD w wersji letniej, wykonanej w połowie z siatki a w połowie z materiału. Taka trochę truckerka, akurat przydawała się, gdy było ciepło. Wygodna, dobrze skrojona i wyjątkowo dobrze wykonana czapka do używania na co dzień i na strzelnicy, na rowerze i w podróży. Nic się nie sypie, nie rozpada i nie wyciera (OK, jeszcze nie zaliczyła prania, ale mam takie czapki, które tracą kolory od samego noszenia). Jedyna rzecz, która mi przeszkadza to nadmiar rzepa – trzy absolutnie wystarczą, nie mam chyba nawet tylu naszywek, żeby wszystkie założyć jednocześnie 😀 Ale jak ktoś potrzebuje przestrzeni, żeby wyrazić swoją osobowość to będzie uradowany zakupem.

redisbad-symbo-czapka-15Mr. S. (ten pierwszy): Ja dostałem czapkę z twillu – klasyka w czystej postaci, można by rzec. Używałem jej mniej więcej od połowy wakacji i cóż… nosi się ją jak czapkę-bejsbolówkę z bawełny. 😉 Jest głębsza, niż większość czapek i dolną krawędzią sięga do nasady ucha. To akurat może lekko kolidować z okularami, ale nie jest to niczym specjalnie uciążliwym. Komfort termiczny jest taki sam, jak w innych, podobnych czapkach. Nie prałem jej jeszcze, ale nie widać po niej oznak zużycia, a szczególnie irytujących przebarwień od potu, co męczy niektóre drogie, markowe czapki. Super, że nie ma guzika na szczycie, bo nic nie uwiera pod ochronnikami słuchu z pałąkiem.
Wykonanie – bez dwóch zdań świetne. Jedna z lepiej zrobionych czapek, a mam z czym porównać, bo bejsbolówek mam kilkadziesiąt. Jakość materiałów na bardzo wysokim poziomie, szycie bez zarzutu.
Teraz się czepię trzech rzeczy. Po pierwsze – cena. Prawie stówka za czapkę to dużo. Fakt za świetnie zrobioną i polską, ale jednak za zwykłą czapkę. Po drugie – za dużo rzepa, ale to moje zdanie, a inni być może docenią cztery miejsca na naszywki. Trzy – brakuje mi szwu przy dolnej krawędzi czapki na całym obwodzie. Niby nic, ale jednak lekko usztywnia czapkę (a tak lubię) i – moim zdaniem – dodaje trochę sznytu. Generalnie – mocne 8,5/10.