MSPO 2014

0

W dniach 1-4 września 2014 roku odbyła się XXII edycja MSPO. Impreza, po raz pierwszy w swojej historii, była objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

500 wystawców z 27 krajów świata – sporo. Znaczna część przybyła zza granicy – na liście były firmy z takich państw jak: Austria, Belgia, Brazylia, Kanada, Czechy, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Węgry, Indie, Izrael, Włochy, Japonia, Litwa, Luksemburg, Norwegia, Republika Korei, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Holandia, Turcja, Ukraina, USA. Ich stoiska obejrzało w sumie ponad 15.000 zwiedzających.

Na MSPO2014 tradycyjnie – przede wszystkim śmigłowce oraz sprzęt ciężki. Co ciekawe – albo coś przegapiliśmy albo w tym roku nie było w Kielcach ani jednego czołgu… Było nieco nowości, ale ich ilość nie rzuca na kolana – trudno wymagać by na targach organizowanych z rocznym interwałem było ich zatrzęsienie. Niestety, opracowanie nowego czołgu, transportera czy nawet samochodu terenowego lub karabinu zajmuje nieco więcej czasu. Z „naszej działki” dało się jednak wychwycić kilka ciekawostek, które prezentujemy w galerii.