MSPO 2013

0

MSPO 2013 - thumbW dniach 2-5.09.2013 w Kielcach, miała miejsce XXI edycja Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, jednej z trzech największych imprez tego typu w Europie i największej w naszej części kontynentu. Tegoroczna obejmowała ponad 25000 m.kw. powierzchni wystawienniczej, na której swoje stanowiska miało ponad 400 wystawców z całego świata – w tym roku swoją narodową wystawę miała Turcja.  Targi odwiedziło ponad 13000 zwiedzających.

XXI MSPO zostało, niestety – jak niemal co roku, zdominowane przez „duże” sprzęty, ale taki jest charakter tej imprezy. Dominowały czołgi, transportery opancerzone, śmigłowce i BSL, dała się także zauważyć „ekspansja” różnego rodzaju systemów wirtualnego pola walki, jak na przykład VBS-3 czy Puchacz.

Na szczęście przez trzy dni krążenia po targach udało nam się wyłowić co nieco ciekawostek z „naszej działki”, których zdjęciami dzielimy się z Wami. XXI MSPO były również szczególne dla Equipped.pl – po raz pierwszy zostaliśmy jednym z mediapartnerów imprezy – na razie bez stoiska, ale za rok – kto wie?

Miło było także spotkać starych znajomych oraz nowych znajomych, zwłaszcza laureatów konkursów z wejściówkami na targi. Dziękujemy za podarki 😉

Zapraszamy do oglądania galerii – ci, którzy nie byli będą mieli choć namiastkę tego, co na targach można było zobaczyć.