MSPO 2011

0

Tegoroczny Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego zdecydowanie został zdominowany przez sprzęt ciężki i elektronikę oraz różnego rodzaju systemy rozpoznania, czyli rzeczy, które interesują nas raczej średnio, a już całą pewnością nie pasują do tematyki Equipped.pl. Owszem było trochę wystawców demonstrujących broń strzelecką czy wyposażenie osobiste i umundurowanie, ale stanowili oni tylko ułamek ogólnej liczby firm prezentujących się w Kielcach.

Co więcej – w zasadzie nie było specjalnych hitów, choć kilka ciekawostek udało się nam wyłowić. Wartym odnotowania jest udział w targach po raz pierwszy takich firm, jak CQB Tactical czy dystrybutora butów Meindl – Larix, które przy potentatach w rodzaju Bumaru, Sikorsky’ego, MBDA, Thalesa albo Cenzinu czy Cenexu wyglądają jak przysłowiowa mysz przy słoniu. Okazuje się jednak, że zainteresowanie ich ofertą wcale nie jest takie małe – wiele z wymienionych stoisk było obleganych niemal non-stop i nawet nam (a są to firmy zaprzyjaźnione) ciężko było wcisnąć się na pogawędkę przy „mazucie” czy innym winie ziemniaczanym.

Zatem – rzućcie okiem na zdjęcia, które wybraliśmy do umieszczenia na Equipped.pl. W razie, gdyby były jakieś pytania o sprzęt na nich, zapraszamy na nasz profil na Facebooku.