MSBS-5,56 Live Fire Demo – Pierwsze strzelanie

0

Demonstracja MSBS 14.08.2012 - 0414 sierpnia 2012 roku w Fabryce Broni Łucznik-Radom, miała miejsce prezentacja prototypów karabinków systemu MSBS-5,56. Dzięki zaproszeniu FB, ekipa Equipped.pl również uczestniczyła w tym wydarzeniu, dzięki czemu możemy przedstawić Wam kilka zdjęć z prezentacji i prosto ze strzelnicy.

Zespół pracujący nad Modułowym Systemem Broni Strzeleckiej przedstawił zaproszonym gościom efekt swoich prac w postaci prototypów karabinków MSBS-5,56 w układzie klasycznym, bagnetu-noża oraz modelu 3D nowego pistoletu dla Sił Zbrojnych RP.

Po prezentacji „statycznej” zaproszeni goście (w tym i my) mogli sprawdzić na strzelnicy w pobliskim Piastowie, jak spisuje się nowa broń „w akcji”. Przyznać trzeba, że wrażenia ze strzelania są pozytywne. Broń jest ergonomiczna, składna, a podczas strzelania w niewielkim stopniu oddziałuje na strzelca, dzięki czemu można prowadzić celny ogień seryjny.

Zdajemy sobie sprawę, żę są to jedynie prototypy, które posłużą do dalszych prac badawczych. Po ich zakończeniu opracowany zostanie ostateczny kształt i układ mechaniczny broni – dopiero wówczas będzie można poddać ją pełnej ocenie.

Póki co, kibicujemy MSBS-5,56, bo ma on zadatki na system, który na pewno nie pozostanie w tyle za światową czołówką, a ma szanse na jej wyprzedzenie.