Mechanix Wear Tactical The Original

0

Mechanix Wear The Original 03Marka rękawic Mechanix Wear jest chyba już wystarczająco znana na taktycznym rynku, a jeśli ktoś jeszcze niebyt ją kojarzy to kierujemy do poprzedniej recenzji, gdzie napisaliśmy o niej nieco więcej. Tym razem na warsztat trafił model Mechanix Wear The Original, ten od którego wszystko się zaczęło, oczywiście w wersji z linii rękawic taktycznych amerykańskiego producenta.

mechanix-original-08Mechanix Wear The Original to podstawowy model oferowany przez amerykańską firmę – jako pierwszy pojawił się w produkcji, gdy z białymi napisami stał się charakterystycznym elementem wyposażenia mechaników w warsztatach i na pit-stopach rajdów NASCAR. Później te same rękawice trafiły do użytkowników wojskowych – jedni misternie zamazywali białe napisy markerami, inni po prostu je odrywali. Tyle słowem wstępu. Original to lekka rękawica robocza, o szerokim spektrum zastosowań – od lekkich prac, aż do rękawic strzeleckich. Nie jest idealna, ale wystarczająco uniwersalna, aby nadawać się do wielu różnych zadań.

KONSTRUKCJA

Mechanix Wear The Original 02Z jednego kawałka sztucznej skóry Clarino OW-927 (52,5% poliuretanu, 47,5% nylonu) wykonano cały spód dłoni oraz palców. Na kciuku znajduje się podwójna warstwa materiału, zapewniając wyższy stopień ochrony w tym miejscu. Właściwości Clarino, według producenta, mają zapewniać o 25% zwiększona odporność na działanie wody, olejów i smarów, co skutkuje większą żywotnością rękawiczek. Pomiędzy palcami wykonano wstawki z lycry, których zadaniem jest zwiększenie zakresu ruchów oraz poprawa wentylacji. Górna powierzchnia rękawicy, osłaniająca dłoń, wykonana została z dwukierunkowo elastycznego Spandexu, dzięki czemu dość dobrze dopasowuje się do kształtu dłoni. Umieszczono  na niej logo producenta, ale w kolorystyce dopasowanej do rękawicy.

UWAGA! Rękawice Mechanix Wear Original nie są trudnopalne i nie chronią przed przebiciami ostrymi obiektami!

Mechanix Wear The Original 04W mankiecie rękawicy The Original umieszczono patkę z termoutwardzalnego poliuretanu (TPU) ze zintegrowanym rzepem służącym do regulowania stopnia dopasowania. Od spodu w mankiecie wszyto pętlę z nylonowej linki, która pomaga uchwycić rękawiczki przy zakładaniu. Wewnątrz znajduje się również duża biała metka z informacjami o rękawicy i sposobach jej konserwacji.

Rękawice Mechanix Wear Tactical The Original dostępne są w rozmiarach oraz w trzech wariantach kolorystycznych – czarnym, Coyote oraz kamuflażu Multicam. Na zdjęciach przedstawiony jest model The Original w kolorze Foliage Green.

###

Mr. S. (ten drugi): Nie ukrywam, że po wcześniejszych doświadczeniach z taktycznymi Mechanixami, początkowo podchodziłem sceptycznie do testowania kolejnego modelu – rękawice Original miały tendencje do szybkiego niszczenia się oraz wyrabiania się rzepa, a nawet jego odrywania w trakcie użytkowania. Pierwsze wrażenia w kontakcie z nową serią rękawic są pozytywne – uszyte są poprawnie, są dobrze dopasowane do dłoni i nie krępują ruchów palców. Czynności obsługowe na broni nie są więc utrudnione (konstrukcja palca wskazującego nie powoduje problemów przy ściąganiu spustu), obsługa smartfona również nie sprawia większych problemów (to oczywiście w dużej mierze będzie zależeć od konkretnego telefonu).

Widoczna na zdjęciach para rękawic była używana bardzo często, czasem niemal codziennie – na strzelnicy, na rowerze, w trakcie prac ogrodowo-przeprowadzkowych i innych „brudnych” pracach. Zaliczyły kontakt z olejami oraz benzyną, ale wystarczyło je po prostu uprać. Do tej pory, jeszcze, ich nie zabiłem. Nie zdążyły się przetrzeć lub przedrzeć, aczkolwiek rzep uległ już pewnemu wyrobieniu, a w rejonie palców rękawiczki zaczęły się nieco rozciągać, co objawia się zwłaszcza w trakcie ładowania amunicji do magazynków i niestety, nieco przeszkadza.

Rękawiczki Mechanix Wear The Original dostarczył sprzetmilitarny.pl