IWA 2013 & EnforceTac 2013

0

IWA & Enforctec 2013 thumbJubileuszowe, 40. targi IWA & OutdoorClassics odbyły się, jak co roku, w kompleksie wystawienniczym w Norymberdze. W halach wystawowych swoje stoiska miało 1196 wystawców z branży myśliwskiej, outdoorowej oraz militarnej i taktycznej. Impreza, którą śmiało można nazwać europejskim SHOT Show, odbywała się w dniach 8-11 marca 2013 roku.

IWA towarzyszyła także dwudniowa wystawa (7-8.03) nazwana Enforce Tac, sprofilowana pod kątem służb mundurowych. Niestety, w tym roku Enforce Tac rozczarowało, bo niewiele pokazano tam nowości, zaś większość wystawców i tak miała swoje stoiska na „zwykłęj” IWA. Generalnie, na obejście wystawy potrzeba było około 45 minut, a i to z wliczeniem rozmów na ciekawszych stoiskach.

Główna wystawa IWA to – obrazowo mówiąc – MSPO x 3. Sprzęt będący domeną Equipped.pl wystawiony był w dwóch halach, które można porównać do 3/4 MSPO.

IWA przyciąga wystawców z całego świata – od Chin (np. Pantac), poprzez znane firmy europejskie (np. Heckler & Koch, Česká zbrojovka, Iżmasz, FN Herstal, 75 Tactical, Bumar, Helikon, Hyde Definition), aż po USA (Revision, Wiley-X, Mystery Ranch, Arc’teryx, Vertx) – sporą część nowości można więc było zobaczyć na Shot Show, ale i tak było co oglądać, zwłaszcza, że kilka firm swoje nowości w Europie prezentowało po raz pierwszy.

Jak mówią – jeden obraz wart tysiąca słów, więc zapraszamy do galerii.