IWA 2014 & EnforceTac 2014

0

IWA & EnforceTac 2014 thumbW poniedziałek, 10 marca, zakończyły się targi IWA OutdoorClassics 2014 po raz trzeci połączone z wystawą i konferencją Enforce Tac, odbywające się w Norymberdze. IWA to największa w Europie impreza wystawiennicza przeznaczona dla miłośników spędzania wolnego czasu poza domem na aktywnym wypoczynku – jej wiodącą tematyką IWA jest myślistwo, sporty strzeleckie i wszystko, co z nimi związane.

Z kolei Enforce Tac, to wystawa połączona z konferencją tematycznie związana z wojskiem, policją i służbami mundurowymi. W bieżącym roku zmieniono nieco harmonogram i Enforce Tac odbyły się w dniach 5-6 marca, zaś IWA wystartowała 7 marca. Rozdzielenie IWA od Enforce Tac podyktowane jest także charakterem obu wystaw – na IWA nie ma żadnej broni typowo wojskowej czy policyjnej. Nie zobaczy się tam pistoletów maszynowych, karabinków automatycznych, granatników czy karabinów wyborowych, granatów obezwładniających, etc. – ich miejsce jest na Enforce Tac. Oczywiście ci sami wystawcy na IWA pokazują np. samopowtarzalną wersję karabinka wojskowego czy wypasiony „sztucer myśliwski”, a zwiedzający i tak wiedzą, o co chodzi. Powyższa zasada nie dotyczy wyposażenia osobistego, umundurowania, osłon balistycznych, hełmów, itp. – „działka taktyczna” na IWA ma przeznaczoną osobną halę, powierzchniowo odpowiadającą hali (a może nawet półtorej) z MSPO. A i tak wystawcy są dość mocno stłoczeni… W bieżącym roku było ich niemal 1400, zaś ich stoiska odwiedziło około 40.000 zwiedzających.

Znane powiedzenie mówi „jeden obraz wart tysiąca słów”, więc zapraszamy do obejrzenia krótkiej galerii z targów – niestety, przy takiej mnogości wystawców i sprzętu, jaki pokazywali nie jest możliwe obejrzenie, a tym bardziej sfotografowanie wszystkich interesujących rzeczy. Nawet przez dwóch takich zajebistych gości, jak my. 😉