Hyde Definition PenCott GreenZone

9

W 2011 roku mieliśmy okazję przekonać się na własne oczy, jak działają kamuflaże PenCott Badlands oraz PenCott Sandstorm. Po dwóch latach udało się wreszcie zweryfikować skuteczność kamuflażu leśnego – PenCott GreenZone, zaprojektowanego z myślą o użyciu w lasach Europy, którego wzór złożony jest z czterech kolorów: jasnozielonego, brązowego, jasnobrązowego oraz piaskowego.

pencott-greenzone-test-09

Nie jest to naukowy i profesjonalny test kamuflażu PenCott GreenZone, bo jego poprawne przeprowadzenie wymaga czasu i odpowiednich środków, a tych nie było. Zdjęcia z pierwszej serii (od 01 do 14) wykonano w drugim tygodniu września, w różnych warunkach oświetleniowych. Mundur zabrany został w typowy dla naszej strefy klimatycznej las mieszany oraz na pokryte różnymi trawami łąki, według nas w szerokim zakresie warunków, zarówno na otwartej przestrzeni, jak i pośród drzew, wzór radzi sobie bardzo dobrze. Obawy związane z jaskrawością barw, szybko zostały rozwiane, ponieważ kolory świetnie zlewają się z otoczeniem. Dodatkowe zdjęcia z drugiej serii (od 15 do 19) prezentują kamuflaż PenCott GreenZone w terenie zalesionym w warunkach charakterystycznych dla późnego listopada, kiedy liście opadły z drzew i szczelnie zakryły podłoże, a także na zaoranym polu – tu lepiej sprawdzi się dedykowany wzór Badlands, ale GreenZone radzi sobie lepiej niż dobrze. Jeden obraz wart jest podobno tysiąca słów – oceńcie więc sami.

pencott-greenzone-test-14

Na zdjęciach znajduje się mundur Helikon CPU wykonany z materiału 50% nylon 50% bawełna o splocie ripstop, barwionego zgodnie z amerykańskimi normami wojskowymi, działający również w zakresie promieniowania bliskiej podczerwieni. Fotografie, bez dodatkowej obróbki, wykonywane były z dystansu od około 5 do około 20 metrów od obiektu.

Według nas, PenCott GreenZone to w tej chwili jeden z najlepszych wzorów maskujących, przeznaczonych do wykorzystania w warunkach leśnych panujących w Europie Środkowo-Wschodniej.