Paramedyk 2012

0

Paramedyk 2012 thumbW dniach 23-26.10.2012 odbyła się V edycja Ogólnopolskich Zawodów i Warsztatów Medycyny Taktycznej PARAMEDYK 2012 zorganizowanych na terenie Trójmiasta przez Reago Training oraz Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji w Gdańsku.

Dwadzieścia trzy, czteroosobowe zespoły z różnych formacji mundurowych z Polski, Niemiec oraz Ukrainy zmierzyły się z wieloma zadaniami o różnym stopniu trudności, których realizowanie trwało od rana, a skończyło się wspólnym działaniem w nocy na gdańskiej Ergo Arenie. Uczestnicy musieli udzielać pomocy poszkodowanym w najróżniejszych miejscach i warunkach, w tym klaustrofobicznych piwnicach, na wysokości i na pokładzie statku. Po rywalizacji wyróżniono ekipy: Wydziału Realizacyjnego Komendy Stołecznej Policji, Biura Ochrony Rządu oraz Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji z Łodzi. Drugiego dnia trwały już warsztaty, w ramach których zaplanowano wykłady i spotkania ze specjalistami, na których uczestnicy mogli zapoznać się z najnowszymi trendami zakresu medycyny pola walki. Mogą także przetestować nowoczesny sprzęt używany na świecie przez paramedyków.

Szczegółowy opis imprezy znajduje się na oficjalnej stronie – www.paramedyk.eu.

Zdjęcia: 762PR

Podziękowania dla Kangura ze SPECOPS i Alexa z Camoshop.pl za możliwość uczestniczenia w imprezie oraz dla Gorga, Bodzia, Budynia i Byczka za transport i przygarnięcie pod dach 😉