MSPO 2012

0

mspo2012-thumbDwudziesta edycja Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach odbyła się tradycyjnie na początku września. Niestety, nie było z tego powodu żadnych fajerwerków, które pozwalałyby odczuć różnicę pomiędzy MSPO z roku bieżącego, a salonem np. sprzed dwóch lat.

W porównaniu do roku ubiegłego dało się zauważyć większą powierzchnię wystawienniczą, i to o całą jedną halę. O dziwo, nie przełożyło się to na liczbę wystawców, bo można było odnieść wrażenie, że było ich mniej, niż rok temu. Tradycyjnie dla MSPO dominowali wystawcy z „dużymi zabawkami”, poczynając od uzbrojonych (lub nie) quadów, poprzez samochody terenowe, MRAP-y, transportery opancerzone, aż po śmigłowce, czołgi (dwa Leopardy!) czy wyrzutnie rakiet. Było też trochę wystawców z „naszej działki”, na których skupiamy sie w naszej fotorelacji.

Ogólnie imprezę można uznać za dość ciekawą, choć niekoniecznie wartą spędzania w Kielcach czterech dni. Dla nas była ona bardo udana – poznaliśmy osobiście dwoje zwycięzców konkursu związanego z MSPO (dzięki za wiśniówkę, naprawdę zacna) oraz nawiązaliśmy kontakty z kilkoma nowymi firmami, a także podtrzymaliśmy z tymi, z którymi już współpracujemy. Efekty tego będziecie mogli zobaczyć już niedługo, bo szykuje się wysyp sprzętu do recenzji 😉