IWA 2012 & EnforceTac 2012

0

iwa2012_thumbnail670x250W dniach 9-12 marca 2012 roku, w norymberskim centrum wystawienniczym, odbyła się 39. edycja targów IWA & OutdoorClassics połączona z konferencją EnforceTac, dedykowaną służbom mundurowym.

W siedmiu halach (ponad 74 000 m² powierzchni wystawienniczej) swoje stoiska miało 1204 wystawców z branży myśliwskiej, outdoorowej, szeroko pojętej Law Enforcement i taktycznej. W sumie targi odwiedziło ponad 36 000 zwiedzających z ponad 100 krajów, w tym ekipa Equipped.pl.

Spora część wystawców nie leżała w naszym zainteresowaniu, dlatego odpuściliśmy sobie praktycznie całe hale dedykowane myślistwu i strzelectwu sportowemu. Całą swoją uwagę skupiliśmy na halach „taktycznych”, czego próbkę prezentujemy na zdjęciach. Uczestniczyliśmy również w zamkniętej części czyli Enforce Tac, na której stoiska miało 62 wystawców – trwała ona tylko dwa dni, ale można było na niej zobaczyć najnowsze propozycje takich firm, jak First Spear, Magpul, H&K, Aimpoint, S&S Precision czy Spuhr.

W halach „taktycznych” prezentowały się firmy mniej znane, jak i potentaci w branży, a między nimi Arc’Teryx, VertX, Camelbak, Smith Optics Elite, ITW Nexus, Wiley-X, Oakley, Hazard4, Wild Things Tactical, 75 Tactical, Carinthia i wiele innych. Nie zabrakło także polskiego akcentu w postaci stoisk firm Helikon, MacTronic oraz Bumar Żołnierz z Taktyczni.pl, gdzie prezentowano między innymi airsoftowego Beryla.

Ogólnie – targi ogromne, interesujące i udane. Odświeżyliśmy stare znajomości, nawiązaliśmy nieco nowych – miło było usłyszeć, że nawet za granicą doceniają Equipped.pl. A dla tych co nie byli, galeria fotek: