EUROPOLTECH 2013

2

Europoltech 2013 thumnMiędzynarodowe Targi Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa Europoltech to cykliczna impreza, organizowana co dwa lata i ukierunkowana na służby mundurowe, przede wszystkim policję i służby niezwiązane bezpośrednio z wojskiem.

Tegoroczna edycja targów, zgromadziła ponad stu wystawców, w tym zagranicznych, przede wszystkim producentów i dystrybutorów wyposażenia służb mundurowych, od najdrobniejszego poczynając, a na wozach bojowych straży pożarnej kończąc.

Europoltech 2013 był imprezą szczególną z naszego punktu widzenia – Equipped.pl był patronem medialnym wydarzenia i po raz pierwszy uczestniczył w targach także z pozycji wystawcy. Pomimo zmęczenia trzydniowymi targami jesteśmy z ich efektu zadowoleni, gdyż udało nam się nawiązać kontakty z nowymi firmami, co pozwoli nam jeszcze bardziej uatrakcyjnić tematykę serwisu.

Oprócz niewątpliwej premiery w postaci wspólnego stoiska Equipped.pl, 762PR i Przeglądu Strzeleckiego Arsenał na targach miało miejsce kilka polskich premier, a także światowych debiutów – Cenrex po raz pierwszy pokazał karabinek HK416A5 z 16-calową lufą.

Targi są imprezą zamkniętą, niedostępną dla osób bez zaproszeń – kilku z naszych Czytelników miało okazję skorzystać z darmowych wejściówek, a tym, którzy tym razem nie mieli szczęścia w konkursie, przedstawiamy galerię, w której zawarliśmy zdjęcia najciekawszego, według nas, sprzętu.