DARE 2B Softshell Smart Glove

0

Dare 2B Softshell Smart Glove 01Kiedy temperatury spadają w okolice zera, korzystanie ze smarfonów, tabletów oraz innych urządzeń z ekranami dotykowymi potrafi być wyjątkowo, nazwijmy to wprost, upierdliwe. W rękawiczkach nie da się ich obsługiwać, a zdjęcie wymaga czasu i nie zawsze zdążymy odebrać telefon, nie mówiąc już o napisaniu tekstu SMS-a czy maila. Na szczęście kolejni producenci wypuszczają na rynek rękawiczki, które znacznie ułatwiają korzystanie z ekranów dotykowych w zimne dni. Przykładem są Softshell Smart Gloves brytyjskiej marki DARE 2B.

Pięciopalczaste rękawice DARE 2B Softshell Smart Gloves zostały opracowane jako rękawice kontaktowe – dobrze przylegające do dłoni, nieograniczające precyzji ruchów, a jednocześnie zapewniające minimalny komfort termiczny i ochronę skóry – tę ostatnio w bardzo ograniczonym zakresie. Przeznaczone są do użytku codziennego, ale mogą być też wykorzystywane jako dodatkowe, wewnętrzne rękawiczki w grubych, zimowych łapawicach.

Dare 2B Softshell Smart Glove 08

Rękawice DARE 2B wykonane są z rozciągliwego w czterech kierunkach (4-way stretch), lekkiego i wiatroodpornego materiału Ilus Core typu softshell składającego się z 90% poliestru i 10% elastanu, pokrytego delikatną warstwą powłoki DWR. Jego zewnętrzna warstwa jest gładka i gęsto tkana, co wpływa dodatnio na odporność na wodę oraz na wiatr, natomiast warstwa spodnia, przylegająca do skóry dłoni, ma przyjemną i miękką fakturę. Szeroki mankiet uszyto z dwóch warstw materiału zasadniczego – zapewnia dobre przyleganie do dłoni i chroni przed zsuwaniem się rękawicy oraz przed przedostawaniem się piasku lub śniegu pod spód.

NDare 2B Softshell Smart Glove 04a wewnętrznej stronie rękawicy Softshell Smart Glove, na śródręczu, znajduje się gęsty wzór złożony z elementów o kształcie heksów, naniesiony za pomocą natrysku. Wyraźna tekstura umożliwia pewne trzymanie gładkich przedmiotów, które ślizgałyby się, gdyby rękawica była jej pozbawiona – termos, kubek czy telefon nie uciekną z ręki. Spodnia część opuszek palca wskazującego oraz kciuka została wykonana z materiału przewodzącego, umożliwiającego korzystanie z ekranów dotykowych w urządzeniach elektronicznych. Teraz uzywanie iPada, iPhone’a czy innego smartfona nie jest już problemem.

Aby uchronić rękawiczki przed zagubieniem, naszyto na nich plastikowe uszko i niewielki klips, pozwalający spiąć je ze sobą.

Dare 2B Softshell Smart Glove 06

DARE 2B Softshell Smart Glove dostępne są wyłącznie w kolorze czarnym oraz w trzech rozmiarach – S/M, M/L i L/XL.

Mr. S. (ten drugi): Rękawiczki są bardzo lekkie, dobrze przylegające i wygodne. Komfort termiczny jak zapewniają, jest kwestią indywidualną – dla mnie są świetne do noszenia w temperaturach rzędu 5-0 stopni. Używam ich na co dzień, ale także jako backup wrzucony w kieszeń kurtki oraz do biegania. Przewodzący materiał na palcach pozwala na swobodne wykorzystywanie wszelkich dobrodziejstw oferowanych nam przez smartfony czy tablety – nie ma problemu z odbieraniem połączeń lub wybieraniem numerów, czy obsługą aplikacji. Niestety, materiał ten nienawidzi rzepów – haczy się o wszelkie powierzchnie z haczykami i ciągnie się, więc prawdopodobnie długo nie pożyje. Rękawiczki, a dokładniej szwy, mogłyby być mocniejsze lub precyzyjniej wykonane – w dniu pisania tekstu, po miesiącu intensywnego noszenia, puścił szew na długości około 3 cm – na szczęście, jest to błyskawiczne do naprawienia we własnym zakresie. Niemniej jednak, wykonanie mogłoby być na wyższym poziomie.